Skip to main content

Po paskutinio „Porsche Carerra Cup GB“ etapo „Brands Hatch“ trasoje lietuvis Ignas Gelžinis tapo absoliučiu savo kategorijos „Pro-Am1“ nugalėtoju. Pirmą sezoną su „Juta Racing“ komanda prestižinėse lenktynėse dalyvavo ir dar du Lietuvos lenktynininkai, kurie varžėsi žemesnėje „Pro-Am2“ klasėje.

„Oras, keista, bet visą savaitgalį buvo geras, nors „Brands Hatch“ trasoje beveik visada būdavo labai sudėtingos oro sąlygos,“ – po paskutinio sezono etapo stebėjosi I. Gelžinis. „Penktadienio treniruotėse sekėsi neblogai, greitai perpratau trasą, pavyko rodyti stabilius laikus. Antroje treniruotėje netgi pavyko pasiekti trečią geriausią laiką absoliučioje įskaitoje.“

Šeštadienį vykusioje kvalifikacijoje lenktynininkai galėjo naudoti du naujų padangų komplektus ir taip pasiekti geriausią laiką. Su pirmuoju naujų padangų komplektu I. Gelžiniui sekėsi puikiai – „Pro-Am1“ klasėje jo rato laikas buvo pirmas, o bendroje įskaitoje – aštuntas, tačiau pasikeitus padangas tokio gero laiko pasiekti nepavyko. Nepaisant to važiavimams lietuviui pavyko pasiekti 11-ą ir 12-ą pozicijas bendroje įskaitoje ir 2-ą bei 1-ą „Pro-Am1“ kategorijoje. Kiti „Juta Racing“ lenktynininkai, "PORSCHE KLUBAS LIETUVA" narys - Nerijus Dagilis ir Tautvydas Barštys atitinkamai pasiekė 17-ą bei 19-ą vietas bendroje įskaitoje bei 2-ą ir 4-ą „Pro-Am2“ klasėje.

Startavus sekmadienį, I. Gelžiniui pirmame važiavime pavyko aplenkti savo pagrindinį konkurentą Jordaną Wittą ir išlaikyti pranašumą iki pat finišo linijos, o bendroje įskaitoje lietuvis liko dešimtas.  T. Barštys starte prarado porą pozicijų, tačiau lenktynių jas susigrąžino ir užtikrintai finišavo antroje vietoje ProAm2 kategorijoje, o Porsche klubo narys - N. Dagilis  po kontako su vienu iš varžovų prarado daug brangaus laiko ir „Pro-Am2“ klasėje važiavimą baigė devintas.

Šį etapą užbaigęs antra vieta „Pro-Am1“ kategorijoje ir 12-a bendroje įskaitoje Ignas Gelžinis tapo „Porsche Carrera Cup GB“  Pro-Am1  klasės čempionu, o taip pat užėmė trečią vietą kovoje dėl „Rookie“ taurės ir 10 vietą bendroje įskaitoje. T. Barštys savo kategorijoje šiame etape užėmė antrą vietą, tačiau bendroje įskaitoje čempionate  geriau pasisekė N. Dagiliui, kuris liko antras galutinėje „Pro-Am2“ įskaitoje, T. Barštys – penktas.

Absoliučiu „Porsche Carrera Cup GB“  sezono nugalėtoju tapo jau praėjusiame etape čempiono titulą užsitikrinęs Danas Cammishas, nors antrąjį važiavimą pirmas baigė Tomas Sharpas. Antrą vietą čempionate užėmė Michaelas Meadowsas, o trečias liko praėjusių metų čempionas Joshas Websteris.