Skip to main content

W związku z licznymi pytaniami klubowiczów zamieszczamy poniżej informację dot. nowej strony internetowej Klubu i systemu CMS.

Co to jest CMS ?
CMS (Content Mamagement System) to oprogramowanie dostarczane i utrzymywane przez Porsche AG służące do wspierania działalności klubów Porsche zrzeszonych w ramach PCC (Porsche Club Coordination). PCC rekomenduje użycie tego systemu do tworzenia strony www klubu oraz komunikacji z członkami. Na początku roku Porsche Club Poland przystąpił do programu CMS. Konieczne było przeniesienie zawartości starej strony do nowego systemu. Zmienił się nieco wygląd strony, dodano nowe funkcjonalności.
Co daje CMS ?
Spójność z CI (Corporate Idenity) Porsche AG i PCC. Zarówno wygląd strony jak i dostępne funkcje są zgodne z wytycznymi PCC. W przypadku zamiany wytycznych PCC, wersji lub odsłony strony klub nie musi wykonywać dodatkowych prac związanych z dostosowaniem strony klubowej do nowych regulacji.
Bezpieczeństwo - zarówno system jak i zawartość stron poszczególnych klubów przechowywane są na serwerach zarządzanych przez Porsche AG.
Możliwość rejestracji elektronicznej nowych członków bez potrzeby wysyłania zgłoszenia do klubu w formie papierowej.
Do daje rejestracja w CMS ? Co uzyskuje zarejestrowany klubowicz, po zalogowaniu na stronie klubu ?
Dostęp do zawartości chronionej, prezentowanej w części klubowej.
Możliwość samodzielnej edycji i uaktualniania swojego profilu, danych teleadresowych, informacji o posiadanych autach itp.
Dostęp do elektronicznej rejestracji na imprezy organizowane przez PCP.
Dostęp do elektronicznych formularzy zgłoszeń do udziału w konkursach organizowanych przez władze klubu.
Możliwość składania zamówień w sklepie internetowym Klubu.
Automatyczną subskrypcję do ważnych informacji klubowych rozsyłanych drogą e-mail do członków klubu.
Jak się zarejestrować ?
Ze względu na ograniczenia techniczne, niemożliwe jest zarejestrowanie automatyczne wszystkich dotychczasowych członków klubu. Każdy klubowicz musi przejść proces rejestracji indywidualnie i uzyskać wygenerowane przez system hasło. Hasło można później samodzielnie zmienić.
Aby się zarejestrować, należy z menu głównego strony www.porscheclub.pl wybrać opcję "Przystąp do Klubu". Następnie należy przejść do formularza rejestracyjnego, wypełnić wszystkie niezbędne pola i zatwierdzić formularz. Alternatywnie można wybrać link "Rejestracja" znajdujący się na tej stronie, po prawej. Zgłoszenie będzie zweryfikowane przez administratora i po jego zatwierdzeniu klubowicz otrzyma wiadomość e-mail zawierającą identyfikator użytkownika oraz hasło służące do logowania się do CMS.
Jak się zalogować ?
W celu zalogowania się do serwisu CMS należy wybrać odnośnik "Login" znajdujący się w dolnej, lewej części strony głównej.
Jak postępować w przypadku problemów z CMS ?
Jeśli wystąpiły problemy z rejestracją, autoryzacją lub działaniem systemu CMS prosimy o ich opis i przesłanie na adres: cms@porscheclub.pl.

17.03.2010

Connect with Porsche Club Poland