Skip to main content

Początki Porsche Club Poland.

Początki Porsche Club Poland sięgają końca lat dziewięćdziesiątych. Już od początku działalności przyświecał nam jeden cel – stworzenie społeczeństwa miłośników Porsche i umożliwienie im pełnej samorealizacji w zakresie swojej pasji motoryzacyjnej.

A zaczęło się wszystko w Lublinie. Tam właśnie kilku fanów i posiadaczy Porsche postanowiło poszerzyć krąg znajomych o podobnej pasji. Za cel stawiali sobie zorganizowanie ogólnopolskiego zlotu miłośników tejże marki. Już od roku 1997 Jarek Guldynowicz oraz jego koledzy kontaktowali się z posiadaczami Porsche z całego kraju, z nadzieją, że uda się zintegrować ich wszystkich w jednym miejscu w jednymczasie…

I Ogólnopolski Zlot Miłośników Porsche.

Aż wreszcie, w pierwszy weekend lipca 2000 roku, odbyło się spotkanie posiadaczy Porsche, ochrzczone jako I Ogólnopolski Zlot Miłośników Porsche "Komancz & Misiek Lublin 2000". Bazą zlotu stał się camping „Graf-Marina” nad Zalewem Zembrzyckim (woj. lubelskie). W imprezie udział wzięło 13 załóg z całej Polski. Program przewidywał przejazd ulicami Koziego Grodu w towarzystwie policyjnej eskorty, uwieńczony spotkaniem integracyjnym. Niewątpliwy sukces tej imprezy skutkował coraz szerszym zakresem działalności naszego społeczeństwa.

Kolejna lata, kolejne osiągnięcia...

Organizacja 3 kolejnych imprez skupiła grono ludzi wyrażających chęć stworzenia Klubu Porsche uznanego za oficjalny przez koordynatora klubów Porsche na świecie. Chęć utworzenia oficjalnego Klubu wynikła z możliwości zaoferowania znacznie bardziej atrakcyjnych form spotkań, pogłębiania wiedzy o samochodach Porsche i historii fabryki, doskonalenia techniki jazdy i wspólnej zabawy dla wszystkich jego członków.

Walne zebranie założycielskie.

10 października 2002 roku w miejscowości Firlej koło Lublina odbyło się Walne Zebranie mające na celu wybory do zarządu Klubu. Działania te były pierwszymi krokami w drodze do założenia stowarzyszenia według prawa polskiego. W roku 2003 nasza organizacja została zgłoszona do Krajowego Rejestru Sądowego jako stowarzyszenie, co było niezbędnym elementem przygotowawczym do rejestracji Klubu w Porsche A.G.

Bankiet z okazji wręczenia oficjalnych dokumentów Porsche Club Poland 9.11.2003 roku.

Po dokonaniu wszelkich formalności związanych z rejestracja Klubu nastała długo oczekiwana chwila 9 listopada 2003 roku nasze stowarzyszenie otrzymało dokumentację, stwierdzającą przynależność do organizacji należącej do Porsche A.G. czyli PORSCHE CLUB POLAND. W dniu 8 listopada 2003 roku odbył się wielki bankiet, którego głównym punktem było wręczenie oficjalnych dokumentów rejestracyjnych Porsche Club Poland. Była to pierwszorzędna impreza przy wspaniałej muzyce Michała Wojdana z Radio Wa-Wa. W imprezie uczestniczyli przedstawiciele importera Porsche w Polsce, firmy Kulczyk Tradex, członkowie klubu, a także sponsorzy, z którymi aktualnie prowadzimy rozmowy.

Działalność Porsche Club Poland.

Przez kolejne lata naszej oficjalnej działalności zorganizowaliśmy dziesiątki imprez, skupiając wokół siebie ponad 200 posiadaczy samochodów Porsche. Za nadrzędny cel naszej działalności stawiamy promowanie idei bezpiecznej jazdy, szerzenie zamiłowania do motoryzacji oraz wspieranie kierowców w dążeniu do polepszenia swoich umiejętności.

Relacje z imprez Porsche Club Poland